Oxywatt — zdrowie i samopoczucie

Uszkodzenie komórek skóry, zwiotczenie, plamy starcze, zmarszczki - to wszystko możemy poprawić, kiedy poprawimy krążenie krwi, bogatej w tlen i doprowadzimy ją do najbardziej peryferyjnych obszarów naszego ciała. Dodatkowo otrzymamy również zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, poprawi nam się metabolizm, który jest naszym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Nasz sen stanie się spokojny i głęboki, a w ten sposób damy odpocząć naszym komórkom mózgowym, przestawiając je na bieg jałowy.

Tlen stosowany jest w szerokim zakresie problemów zdrowotnych, przy udarach mózgu, złym funkcjonowaniu  jelit, przy leczeniu stresu, detoksykacji organizmu oraz do poprawy  samopoczucia. Jest też stosowany by przyspieszyć gojenie się ran i urazów. Terapeutyczna dawka tlenu pomoże nam w pozbyciu się infekcji skóry, takich jak trądzik, egzema,  łuszczyca i  łupież, gdyż  działa jako środek przeciwzapalny.

Nasuwa się pytanie, jeśli jest tak dobrze, to dlaczego nie oddychamy tylko tlenem? Otóż człowiek jest przystosowany do oddychania mieszaniną gazów. Azot i tlen stanowi 99%, a osiem pierwiastków składa się na pozostały 1%.

Życie w permanentnym stresie, choroby, używki, zanieczyszczenie powietrza metalami ciężkimi, ocieplenie klimatu, są to czynniki, które zaburzają tą strukturę, z niekorzyścią dla tlenu. W wyniku złej jakości powietrza stajemy się podrażnieni i apatyczni oraz łatwiej zapadamy na różnego rodzaju choroby. Dotleniona krew pomoże nam zwalczyć niepożądane objawy, by rozdrażnienie i niemoc zamienić na uśmiech
i chęć.

Poręczna puszka z tlenem jest świetną przenośną alternatywą dla koncentratorów tlenu, któreze względu na swój rozmiar nie możemy zabrać ze sobą do pleca lub torebki.

Dlatego dbajmy o to, co wdychamy.

 

arrow2.jpgWysokość oraz upał

Wraz ze wzrostem wysokości powietrze rozrzedza się. Pomimo tego, iż jego stężenie tlenu nadal pozostaje takie samo — 21% to ilość cząsteczek tlenu przyjmowanych z każdym oddechem jest mniejsza. To właśnie dlatego na dużych wysokościach następuje przyspieszenie oddechu, nudności, bóle głowy, duszności, zaburzenia snu, apatia, zmęczenie. 
Aż 40% ludzi przebywających na dużych wysokościach doświadcza tych objawów. Właśnie dlatego National Health Service (UK), EB MD oraz eMedicineHealth, podobnie jak inne źródła polecają suplementację tlenem jako jeden ze sposobów na zwalczenie objawów spowodowanych przez rozrzedzone powietrze.
Procentowa ilość tlenu w zależności od wysokości:

Także czynniki pogodowe mają wpływ na zawartość tlenu w powietrzu. W czasie upałów, jak również przy niskim ciśnieniu atmosferycznym powietrze rozrzedza się, dostarczając do organizmu mniejszą ilość tlenu.
 To właśnie dlatego wiele osób uskarża się na gorsze samopoczucie przy niskim ciśnieniu.


Aromaterapia

Aromaterapia to połączenie nauki ze sztuką i pięknem dzięki wykorzystaniu naturalnych esencji roślinnych by przywrócić równowagę i harmonię. Dzięki temu możemy poprawić kondycję ciała, umysłu i ducha. OXYwatt jest dostępny w jednym z dwóch zapachów stosowanych w aromaterapii: różowego grejpfruta i odświeżającej mięty. 

Koncentratory tlenu

Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary OXYwatt może być idealnym uzupełnieniem dla każdego, kto na co dzień korzysta z koncentratorów tlenu. Lekka i poręczna puszka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zabranie ze sobą maszyny jest niemożliwe.