Zmęczenie


Wystarczy niewielki spadek ilości tlenu krążącego we krwi, aby odczuć nieprzyjemne dolegliwości w czasie pracy lub nauki. Jednak aby zapewnić sobie optymalną dawkę tego pierwiastka, nie wystarczy zwykłe oddychanie. Okazuje się bowiem, że bardzo często wdychamy zanieczyszczone, a więc słabszej jakości powietrze. Ponadto wszyscy ci, którzy większą część dnia spędzają w zamkniętych pomieszczeniach bez dopływu świeżego powietrza, narażają się na działanie dwutlenku węgla, będącego produktem ubocznym oddychania. Dotlenieniu nie sprzyja również siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, a także dieta uboga w witaminy i minerały, przez którą spadają parametry transportowe krwi.


Efektem tych czynników jest niedotlenienie organizmu, przekładające się m.in. na senność i problemy z koncentracją, co jest szczególnie niekorzystne dla osób uczących się. Oprócz tego organizm bez odpowiedniej dawki tlenu wolniej się regeneruje, mocniej odczuwa skutki stresu czy nieprzespanych nocy. Spowalnia metabolizm, obniża się wydajność i odporność na infekcje.


Chroniczne zmęczenie może bardzo negatywnie wpłynąć na jakość życia. Według National Institute for Health (NIH) "Terapia tlenem pomaga wielu ludziom lepiej funkcjonować i prowadzić bardziej aktywne życie" — źródło

Wystarczy wykonać od 9 do 15 wdechów OXYwatt podzielonych na trzy serie, żeby poczuć różnicę w samopoczuciu i efektywniej pracować lub uczyć się.

Stres


Bardzo często stres występuje równolegle ze zmęczeniem, tworząc tzw. błędne koło: coraz bardziej zmęczeni jesteśmy bardziej zestresowani, a w stresie szybciej się męczymy.
Pracownicy służby zdrowia bardzo często wymieniają podenerwowanie, jako jedną z przyczyn problemów kardiologicznych, nadciśnienia, napięcia mięśniowego, nadwagi i bezsenności.


Według Amerykańskiego Instytutu Stresu (AIS) najprostszym, a jednocześnie niesamowicie skutecznym sposobem walki ze stresem okazał się niedoceniany przez ludzi zwykły oddech, w 100% naturalny, bezpieczny, dostępny dla każdego — źródło


Kontrolowane, głębokie oddychanie przez 20-30 minut każdego dnia pomoże zredukować napięcie, stymulując układ nerwowy i dostarczając do niego dodatkową dawkę tlenu. Jeśli dodamy do tego procesu dodatkową dawkę życiodajnego pierwiastka, jakim jest tlen, połączoną z orzeźwiającą i relaksującą miętą efekt będzie jeszcze bardziej zaskakujący.

Podróż


Przemęczenie jest jednym z niebezpieczeństw podczas podróży samochodem. W 2016 roku aż 655 wypadków samochodowych było spowodowanych przez zmęczenie i zaśnięcie za kierownicą.

Ponieważ OXYwatt można mieć zawsze pod ręką, jest on świetnym sposobem, aby podczas długich, męczących i nużących podróży w zamkniętym pojeździe w otoczeniu samochodowych spalin orzeźwić swój umysł, dotlenić mózg i oczyścić drogi oddechowe.

W dodatku jest to środek w 100% naturalny, zawierający aż 95% czystego tlenu. Pozostałe 5% to neutralne powietrze oraz aromat mięty lub grejpfruta.