Kac

Poranek po spożyciu alkoholu często nie należy do najprzyjemniejszych. Popularnymi sposobami na radzenie sobie z nim w miejskich legendach jest np. wypicie szklanki soku pomidorowego, 1-2 łyżki miodu, wody, filiżanki słodzonej herbaty z cytryną, filiżanki kawy, wzięcie prysznica z gorącą i zimną wodą na przemian, ponowne spożycie napoju alkoholowego w symbolicznej ilości.

Trzy cząsteczki tlenu pozwalają spalić jedną cząsteczkę alkoholu, dlatego dostarczenie dodatkowej ilości tego pierwiastka do organizmu pozwala złagodzić negatywne skutki spożycia alkoholu.


Smog

Smog jest problemem cywilizacyjnym, związanym z czystością powietrza, którym oddychamy na co dzień. Stan powietrza w Polsce systematycznie się pogarsza, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. To właśnie polskim miastom przypadła niechlubna pierwsza pozycja w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie według raportu Światowej Organizacji Zdrowia.

Najgorszym elementem smogu jest pył zwieszony PM2.5. Są to cząstki o średnicy mniejszej niż 2.5 mikrometra. Stanowią one największe zagrożenie dla zdrowia. Ze względu na ich wielkości nasz naturalny system filtracyjny nie jest w stanie ich wyłapać. Przenikają one przez górne drogi oddechowe, w głąb naczyń włosowatych i pęcherzyków płucnych, gdzie występuje wymiana tlenowa z krwią.

Tlenek węgla, kolejne z zanieczyszczeń powietrza, wiąże się z hemoglobiną uniemożliwiając transport tlenu w organizmie.


Dzięki OXYwatt teraz każdy może teraz mieć czyste powietrze zaraz pod ręką, dzięki czemu może oczyścić drogi oddechowe ze szkodliwych substancji.